ccf.lv


Daugavpils Universitātē notiks mūsdienu mākslas studijas Le Fresnoy video mākslas darbu izlase.

05.04.2014 14:5424/05/07

Šī gada 25. maijā festivāla Francijas pavasaris ietvaros Kultūras un mākslas projekts NOASS Daugavpils Universitātē piedāvā retu un vienreizēju iespēja iepazīties ar vienu no Eiropas slavenākās kinematogrāfijas skolas - mūsdienu mākslas studijas Le Fresnoy video mākslas darbu izlasi.

Studija Le Fresnoy atrodas Francijas ziemeļos, kur 19.gadsimta beigās demonstrēja slavenā fantazētāja un eksperimentētāja Žorža Meljesa filmas. Fantāzijas lidojums un eksperimenti ar attēlu un skaņu, izmantojot mūsdienu tehnoloģiju arsenālu, ir arī šīs studijas audzēkņu radošo aktivitāšu pamatā.

Le Fresnoy ir kā kino paradīze, kur autoram nav jāpakļaujas komerciālā kino prasībām, skatītāja vēlmēm un izplatītāja noteiktiem formāta standartiem. Studijā tiek uzņnemti talantīgi mākslinieki no visas pasaules, kuriem tiek piedāvāti nepieciešamie cilvēku, tehniskie un materiālie resursi brīvai radošai izpausmei un jauniem meklējumiem. Studija vēlas veicināt dialogu starp kino, video un citiem mūsdienīgiem mākslinieciskās izpausmes veidiem, tostarp deju, teātri, literatūru un plastisko mākslu. Skolā kā pasniedzēji darbojušies tādi slaveni mākslinieki kā Endijs Vorhols, Rauls Ruiss, Robērs Krēmers, Žans Liks Godārs un daudzi citi.

Programmā atlasīti 11 darbi, kas vienlaikus atklāj dažādu mākslas veidu attiecības, video telpas robežas un mūsdienu mākslas un kino racionālos risinājumus.

Pasākums notiek Daugavpils Universitātē, Parādes ielā 1 – 115. auditorijā, plkst. 16:00 – 18:00.

Papildus informācija:

Alnis Stakle

DU MMF Mākslu katedra

Saules ielā 1/3

t.: 5424633

e-pasts: alnis.stakle@du.lvVita Viļevko, DU Sabiedrisko attiecību un informācijas daļa,

tālrunis:29191170, 5425564, e-pasts: said@du.lv


Автор: Daugavpils

Автор: Yasin
Добавлено: 28.12.2015 12:22
0

are fabulous rcosurees to fill up the abrupt cash needs. No matter how cruel your cash flow is, you can apply anytime online to borrow immediate cash. The amount is deposited directly in to the bank account.

Автор: Len
Добавлено: 26.12.2015 06:12
0

I have discovered some new eemtlnes from your site about computers. Another thing I have always presumed is that computers have become something that each home must have for a lot of reasons. They offer convenient ways to organize the home, pay bills, shop, study, tune in to music and also watch tv series. An innovative method to complete all of these tasks is with a computer. These pcs are portable ones, small, effective and easily transportable.

Добавить коментарий
Автор:
Комментарий:
Код проверки:
Captcha