ccf.lv


07.12.05. ODIN/VITA aicina uz pasākumu

05.04.2014 14:54
5. decembrī – Starptautiskā brīvprātīgo diena.

Brīvprātīgais ir cilvēks, kas strādā citu labā bez atlīdzības. Viņš pats izvēlas savām interesēm un vajadzībām atbilstošu nodarbošanos un laika apjomu, kuru var veltīt šim darbam – tās var būt gan vairākas dienas, gan dažas stundas mēnesī.
Brīvprātīgā darba tradīcijas pasaulē ir aizsāktas vairāk kā pirms 100 gadiem. Pirmās valstis bija Nīderlande un ASV, mūsdienās šī kustība ir ieguvusi starptautisku skanējumu. Cilvēki uzskata par goda lietu darīt brīvprātīgu darbu.
Vēlme palīdzēt citiem ir galvenais iemesls, kāpēc cilvēki piesakās strādāt kā brīvprātīgie. Tomēr šis darbs sniedz iespējas arī pašam darba veicējam – attīstīt spējas, pilnveidot prasmes, iegūt zināšanas, nonākt sabiedriskās dzīves apritē, kas, iespējams, ir pirmais solis pretim jaunam darbam. Dažiem tas palīdz piepildīt sapņus, neieslīgt rutīnā, pierādīt sevi.
Iesaistoties organizācijā, palīdzot tās akcijās un pasākumos, brīvprātīgie var īstenot savus mērķus, kas sniedz labumu sabiedrībai. Par brīvprātīgo var kļūt jebkurš neatkarīgi no tautības un reliģiskās piederības.
Mēs katrs veidojam savu māju, ieguldot laiku, līdzekļus, darbu… Tāpat mēs veidojam savu apkārtējo vidi tieši vai netieši, bet iesaistīts esam mēs katrs. Valsts politikas dokumentos to sauc par sabiedrības līdzdalību. Ikdienā tā ir iespēja un vēlme saskatīt un saprast, ka ikviens, pat vismazākais darbs, ko mēs paveicam, veicina pārmaiņas un palīdz uzlabot dzīves situāciju.
„KATRS SAVĀ VIETĀ - KOPĒJĀ LIETĀ”.
Papildus informācija internetā
www.brivpratigie.lv

www.ziedot.lv

Автор: Daugavpils

Добавить коментарий
Автор:
Комментарий:
Код проверки:
Captcha